Recenzja perfum: Fahrenheit marki Dior

Perfumy to portal do naszych emocji, zapach, który potrafi przywołać wspomnienia, przenieść w odległe miejsca, a nawet zmienić nasz nastrój. Wśród szerokiej gamy dostępnych perfum Dior Fahrenheit wyróżnia się jako zapach kultowy. Ten klasyczny zapach, stworzony przez renomowany dom mody Christian Dior, sprzedaje się nadal bardzo dobrze. Dlaczego nazywa się to Fahrenheitem? Czy dzieje się tak dlatego, że osobie, która go nosi, robi się bardzo gorąco? Kto wie, co dział marketingu próbuje przekazać…

Wprowadzony na rynek w 1988 roku zapach Dior Fahrenheit został stworzony przez nos legendarnego perfumiarza Jean-Louisa Sieuzaca we współpracy z Michelem Almairacem. Zapach był czymś nowym jak na tamte czasy, przeciwstawiającym się tradycyjnym normom dotyczącym płci i łączącym nuty kwiatowe i drzewne, aby stworzyć kuszący aromat. To lekko ziołowe perfumy z nutami, które płynnie się ze sobą łączą. Dziś perfumy nie są wystarczająco nowoczesne jak na mój gust. To nie jest Cool Water Davidoffa, który można uznać za wciąż nowoczesny. Zamiast tego Fahrenheit przenosi nas w kolejną dekadę.

Przez lata Dior Fahrenheit wytrzymał próbę czasu i trendów, zdobywając miejsce w sercach miłośników perfum na całym świecie. Wszechstronność zapachu sprawia, że nadaje się on na każdą okazję, zarówno na co dzień, jak i na oficjalne wieczorne wydarzenie. Nie jest to zapach nachalny, zawsze dobrze się komponuje. Jeśli nie jesteś pewien, jakie perfumy wybrać i nie chcesz zbytnio przyciągać uwagi, sięgnij po Fahrenheita. Dior Fahrenheit i tak zasługuje na miejsce w Twojej kolekcji. Jego trwały urok świadczy o wyjątkowym kunszcie twórców i sile naprawdę niezwykłego zapachu.

Moim zdaniem Fahrenheit to raczej perfumy dla mężczyzn. Może klasyczny mężczyzna, który lubi tradycję. Na niektórych kobietach zapach będzie również przyjemny. Brakuje mu jednak owocowych, słodkich i piżmowych aspektów, które często można spotkać w zapachach dla kobiet. Fahrenheit jest raczej świeżo-ziołowy i bardziej neutralny niż seksowny.

Scroll to Top