Recenzja perfum: Chanel nr 5

Na pewno słyszałaś o Chanel No. 5, ale czy to zapach dla Ciebie? Podobno w 1921 roku paryska projektantka mody Gabrielle „Coco” Chanel poprosiła rosyjskiego perfumiarza carów Ernesta Beaux o stworzenie czegoś, „co pachnie kobietą, a nie kwietnikiem”. Chanel No. 5 był piątym zapachem w ofercie – wydaje się, że Coco nie przejmowała się zbytnio marketingiem i nadaniem perfumom właściwej nazwy. Jednak zapach ten stał się najbardziej kultowym zapachem na świecie. Chanel nr 5 do dziś pozostaje wielką damą sprzedaży perfum, a butelka sprzedawana jest na całym świecie co 30 sekund. Jakie to mainstreamowe! Ponadczasowa butelka perfum jest w naszych głowach, wszędzie widzieliśmy reklamy. Chcesz być głównym nurtem? Ty decydujesz.

Chanel nr 5 została wynaleziona w 1923 roku pod kierunkiem Coco Chanel. Dzięki wyjątkowej mieszance nut kwiatowych i drzewnych Chanel No. 5 przetrwał próbę czasu, czyniąc go najlepszym zapachem Chanel od pokoleń kobiet. Duża dawka aldehydów w numerze 5, wraz z bardziej znanymi nutami kwiatowymi, nadaje perfumom początkowy wybuch rześkości i blasku. Możesz pokochać Chanel No. 5 za jej pudrowe kwiaty i zapach świeżego mydła, podczas gdy inny będzie marszczył nos z powodu staroświeckiego zapachu.

Wadą noszenia Chanel nr 5 jest to, że są to najczęściej sprzedawane perfumy na świecie. Wiele innych osób będzie pachnieć dokładnie tak samo jak Ty. Zaletą tych perfum jest to, że są prawdopodobnie najlepszym zapachem z węchowej rodziny aldehydów. Ma dużą dawkę aldehydów i pachnie trochę mydłem. To mogłoby w pewnym stopniu wyjaśniać jego sukces, bo pewnie ludziom kojarzy się z nim czystość, a kto nie chciałby pachnieć świeżością i czystością?

Chanel No. 05 charakteryzuje się wyjątkową trwałością. Wystarczy kilka pryskań na dzień, pozostawiając ślad elegancji gdziekolwiek się udasz, bez konieczności poprawek. Podsumowując, Chanel No. 5 wyróżnia się jako niezrównany zapach. Jego urzekający aromat, niezrównana elegancja i długotrwałe działanie sprawiają, że jest to najlepszy zapach Chanel, niedościgniony przez wiele innych na rynku. Inwestycja w Chanel No. 5 to inwestycja w kultowy fragment historii, który z wdziękiem będzie Ci towarzyszyć w Twojej podróży przez życie, pozostawiając ślad ponadczasowej elegancji, gdziekolwiek się udasz. Poczuj magię Chanel No. 5 i oddaj się luksusowi, jaki może zaoferować tylko ten legendarny zapach. Ale nie zapominaj, że niektórzy mogą uznać, że pachniesz jak 100 lat temu, zdecydowanie zbyt klasycznie, zdecydowanie za bardzo jak babcia!

Inne recenzje: Baccarat Rouge 540 autorstwa Maison Francis Kurkdjian, Naxos autorstwa Xerjoff

Scroll to Top