recenze parfému: Kirke by Tiziana Terenzi

Kirke od Tiziany Terenzi je vůně, kterou byste rozhodně měli znát. Je to ovocná pižmová vůně, která se velmi dobře prodává. Někteří lidé si ji okamžitě zamilují, zatímco jiní říkají, že v parfému cítí zvířecí moč. To je zajímavé a není to vtip. Za tóny moči jsou zodpovědné molekuly jantaru. Protože někteří lidé nejsou schopni cítit jantar, všímají si pouze pižma a ovoce, zatímco lidé, kteří jsou schopni cítit jantar, si všímají smradlavé facety. Molekuly jantaru jsou obrovské a receptory lidského nosu nejsou schopny snadno cítit velké molekuly. Proto mají lidé různé schopnosti, pokud jde o čichání jantaru.

Kirke, vzdávající hold řecké bohyni Circe, se otevírá zajímavým výbuchem citrusových tónů smíchaných s ovocnými tóny srdce. V základním tónu hraje nejdůležitější roli těžký jantar a pižmo. Kirke vykazuje působivou výdrž, její vyvážená směs bohatých ingrediencí vydrží na pokožce dlouhé hodiny. Siláž je středně silná až silná, elegantně upoutává pozornost okolí, aniž by přemáhala smysly, tedy alespoň ne smysly těch, kteří nejsou schopni cítit jantar.

Kirke se dokonale hodí pro podzimní a zimní měsíce, objímá chladné a sychravé počasí a zahaluje nositele do hřejivé a uklidňující náruče. Hodí se však také v jarním období a v létě, protože vůně má lehké ovocné aspekty v kombinaci s hřejivými jantarovými tóny. Tato vůně je všestranná, hodí se pro formální i intimní prostředí, lze ji nosit téměř při každé příležitosti, což je velké plus.

Tiziana Terenzi nikdy nezklame svým důrazem na detail jak ve složení vůně, tak v její prezentaci. Kirke se dodává v krásně navrženém flakonu s nadměrně velkým víčkem, které může být při manipulaci trochu nepříjemné. V podstatě je Kirke od Tiziany Terenzi podmanivou symfonií, která zanechává nesmazatelnou stopu ve smyslech. Ať už se snažíte upoutat pozornost, nebo se jen chcete oddat umění vůně, Kirke je skutečné mistrovské dílo, které si zaslouží místo v každé sbírce parfémů. Je to skutečný bestseller!

Další zajímavé recenze parfémů: Elysium by Roja Parfums, Baccarat Rouge 540 by Maison Francis Kurkdjian

Scroll to Top