Recenze parfému: Fahrenheit od Diora

Parfém je portálem našich emocí, vůní, která dokáže vyvolat vzpomínky, přenést nás na vzdálená místa a dokonce změnit naše nálady. Mezi širokou škálou dostupných parfémů vyniká Dior Fahrenheit jako ikonická vůně. Tato klasická vůně, kterou vytvořil renomovaný módní dům Christian Dior, se nadále velmi dobře prodává. Proč se tomu říká Fahrenheit? Je to proto, že osoba, která ji nosí, je velmi horká? Kdo ví, co se marketingové oddělení snaží sdělit…

Dior Fahrenheit, představený v roce 1988, byl vytvořen nosem legendárního parfuméra Jeana-Louise Sieuzaca ve spolupráci s Michelem Almairacem. Vůně byla ve své době něčím novým, popírala tradiční genderové normy a mísila květinové a dřevité tóny, aby vytvořila svůdné aroma. Je to lehce bylinný parfém s tóny, které se hladce prolínají. Dnes parfém není na můj vkus dostatečně moderní. Není to jako Cool Water od Davidoffa, které lze považovat za stále moderní. Fahrenheit nás místo toho zavede do dalšího desetiletí.

V průběhu let odolal Dior Fahrenheit zkoušce času a trendů a získal si místo v srdcích parfémových nadšenců po celém světě. Díky všestrannosti se vůně hodí pro každou příležitost, ať už jde o neformální den nebo formální večerní událost. Není to vtíravá vůně a vždy dobře zapadne. Pokud si nejste jisti, jaký parfém nosit, a pokud nechcete příliš poutat pozornost, jděte na Fahrenheita. Dior Fahrenheit si každopádně zaslouží místo ve vaší sbírce. Jeho trvalá přitažlivost vypovídá o výjimečném umění tvůrců a síle skutečně pozoruhodné vůně.

Podle mého názoru je Fahrenheit spíše parfém pro muže. Možná klasický muž, který má rád tradice. Některým ženám bude vůně příjemná. Postrádá však ovocné, sladké nebo pižmové aspekty, které se často vyskytují v dámských vůních. Fahrenheit je spíše svěží-bylinný a více neutrální než sexy.

Scroll to Top