Recenze parfému: Elysium by Roja Parfums

Společnost Roja Parfums, kterou založila legendární parfumérka Roja Dove, je synonymem luxusu, elegance a sofistikovanosti. Roja Dove, proslulý vytvářením výjimečných a exkluzivních vůní, začal s jejich tvorbou, když během své práce v londýnském obchodním domě Harrods uvedl na trh značku Roja Parfums. Jeho výtvory se vyznačují pečlivou pozorností věnovanou detailům, vynikající směsí těch nejlepších ingrediencí a vášní pro dokonalost. Tvrdí, že používá výtažky z jasmínu a růže z Grasse, starého hlavního města parfémů na jihu Francie. O tom je však třeba pochybovat.

Vůně “Elysium”, uvedená na trh v roce 2017, se rychle stala jednou z nejikoničtějších a nejvyhledávanějších vůní značky Roja Parfums. Byla to první vůně s normální luxusní cenovkou. Všechny předchozí výtvory značky Roja se pohybovaly nad běžnou cenou luxusních vůní. Samotný název “Elysium” čerpá inspiraci z řecké mytologie a odkazuje na blažený a klidný příbytek požehnaného posmrtného života. V tomto parfému se Roja Dove snažila zachytit podstatu ráje a vytvořit vůni, která ztělesňuje luxus, krásu a věčnou radost.

Elysium se otevírá výbuchem svěžích citrusových tónů, které okamžitě probudí smysly. Pikantní směs bergamotu, citronu a grapefruitu vytváří povzbuzující a povznášející zážitek, který připomíná sluncem prozářené ráno v exotickém ráji. Tento oslnivý úvod připravuje půdu pro velkolepost, která následuje.

Jakmile se vůně usadí, půvabně se vynoří tóny srdce, které do kompozice vnášejí květinové nuance. Jemná a aromatická levandule dodává uklidňující nádech, zatímco sladká, sametová vůně Rose de Mai dodává romantický a sofistikovaný aspekt. Jasmín Sambac, známý jako “král květin”, naplňuje srdce svou opojnou, omamnou vůní a okouzlí každého, kdo k tomuto podmanivému elixíru přičichne.

Skutečný půvab vůně Elysium se uvolňuje v základních tónech, kde se bohaté dřevité akordy harmonicky mísí s hřejivými zemitými tóny. Roja Dove mistrně mísí pačuli, vetiver a cedrové dřevo, aby vytvořila silný a charismatický základ. Začlenění ambry a pižma přináší smyslný a luxusní dotek a zanechává neodolatelnou stopu, která na pokožce přetrvává dlouhé hodiny. S dubovým mechem v základu je parfém typickou pánskou vůní.

Elysium od Roja Parfums je důkazem umění Roja Doveho a jeho odhodlání vytvářet olfaktorická mistrovská díla. Tato vůně ztělesňuje esenci ráje a nabízí svému nositeli pohled do světa luxusu, krásy a okouzlení. Podle mého názoru je to nejlepší výtvor, který Roja Dove dosud vytvořil. Je to skutečný bestseller a ne jen marketingový výstřelek.

Pokud hledáte vůni, která je elegantní, luxusní a vyzařuje nadčasové kouzlo, Elysium od Roja Parfums si zaslouží místo na vašem toaletním stolku. Vstupte do rajského světa jediným stříknutím a dovolte podmanivému kouzlu vůně Elysium, aby vás přeneslo do éterické říše blaženosti!

Další zajímavé recenze: Naxos by Xerjoff, Kirke by Tiziana Terenzi, Baccarat Rouge 540 by Maison Francis Kurkdjian

Scroll to Top