Recenze parfému: CK One od Calvin Klein

Calvin Klein byl v módě již v 80. až polovině 90. let. Spustili slavné reklamní kampaně, CK si vytvořila docela dobrou značku. Není velkým překvapením, že parfémy jsou i dnes velmi oblíbené a stále se řadí mezi nejprodávanější, zejména CK One. CK One je dodnes nejúspěšnější vůní Calvina Kleina. A má to svůj důvod: když ucítíte vůni, úplně mi dává smysl, proč je to bestseller. Je to skvělá startovací vůně pro lidi, kteří nejsou hluboko v parfumerii, je to levný parfém na každý den a univerzálně se hodí k postavám. Opravdu si ho může obléct a užít si ho téměř každý. Zajímavé je, že i po desetiletích po vydání působí stále moderně a svěže. Proč? Protože voní po dětském pudru, což je nadčasová vůně, se kterou se každý setkal. Vůně voní pudrově, z boku trochu bylinkově a má velmi krásné, svěží citrusové tóny navrchu. Tyto tóny vydávají tuto svěží, žádanou energii, která povzbudí váš den a díky níž se budete ráno okamžitě cítit dobře a nabití energií. Z nějakého důvodu je to opravdu bestseller.

CK One dokázala od svého debutu chytit za srdce a za nos a stále obstojí ve zkoušce času. Tato unisex vůně se vzpírá tradičním konvencím, snoubí v sobě svěží prvky s hřejivou smyslností, která přesahuje hranice pohlaví, i když ji vzhledem k dubovému mechu považuji spíše za pánskou.

Úvodní tóny CK One jsou povzbuzující dávkou pikantního bergamotu a šťavnatého ananasu, které okamžitě vytvářejí pocit osvěžení a vitality. Tato počáteční citrusová exploze je vyvážena jemným bylinkovým nádechem zeleného čaje a tónem dětského prášku. Parfém má plynulý přechod od energického otevření k teplému, dřevitému základu. Tóny cedrového dřeva a dubového mechu poskytují uklidňující zemitost, zatímco nádech pižma dodává smyslnou hloubku, která přetrvává na pokožce. Vůně má velmi dobře vyváženou parfémovou pyramidu.

Pokud jde o dlouhou životnost a siláž, CK One si vede dobře, vznáší se blízko pokožky a zároveň si zachovává jemnou auru, která zve lidi kolem vás, aby se přiblížili. Je to jemná, ale zajímavá přítomnost, která přitahuje lidi a zanechává trvalý dojem, aniž by příliš zahlcovala smysly.

Závěrem, CK One od Calvina Kleina stojí za vyzkoušení, pokud jste ho ještě nevyzkoušeli. Jeho schopnost propojit zářivou energii s uklidňujícím objetím v kombinaci s unisex dětským pudrovým půvabem z něj činí nutnost v každé kolekci vůní. Tato vůně není jen vůně; zapouzdřuje esenci moderny a fascinuje mě zajímavou kombinací ženského pudrového akordu s mužným dubovým mechem. Raději to zkuste!

Další recenze parfému: Baccarat Rouge 540 od Maison Francis Kurkdjian, Kirke od Tiziana Terenzi

Scroll to Top