Recenze parfému: Chanel č. 5

O Chanel No. 5 jste už určitě slyšeli, ale je tato vůně pro vás? Údajně v roce 1921 požádala pařížská módní návrhářka Gabrielle „Coco“ Chanel ruského parfuméra u carů Ernesta Beauxe, aby vytvořil něco, „co voní jako žena, ne jako květinový záhon“. Chanel č. 5 byla pátou vůní v řadě – zdá se, že Coco se příliš nestarala o marketing a o to, dát parfému pořádné jméno. Vůně by se však stala nejikoničtější vůní na světě. Chanel č. 5 zůstává dodnes grande dame v prodeji parfémů s flakonem prodaným po celém světě každých 30 sekund. Jak je to mainstream! Nadčasový flakon parfému máme všichni v paměti, reklamy jsme viděli všude. Chcete být mainstream? Vy rozhodnete.

Chanel č. 5 byl vynalezen v roce 1923 pod vedením Coco Chanel. Díky své jedinečné směsi květinových a dřevitých tónů obstála Chanel No. 5 ve zkoušce času, díky čemuž je to nejlepší vůně Chanel pro generace žen. Velká dávka aldehydů v č. 5 spolu se známějšími květinami je to, co dodává parfému jeho úvodní nával křupavosti a jiskry. Chanel č. 5 si možná zamilujete pro jeho pudrové květiny a svěží mýdlovou vůni, zatímco jiný nakrčí nos kvůli staromódní vůni.

Špatná věc na nošení Chanel č. 5 je, že je to nejprodávanější parfém na světě. Mnoho dalších lidí bude vonět úplně stejně jako vy. Dobrá věc na parfému je, že je to pravděpodobně nejlepší vůně v čichové rodině aldehydů. Má silné předávkování aldehydy a voní trochu mýdlem. To by mohlo do jisté míry vysvětlit jeho úspěch, protože si s ním lidé pravděpodobně spojují čistotu a kdo by nechtěl vonět svěže a čistě?

Chanel č. 05 má výjimečnou životnost. Na den stačí jen pár střiků a zanechá za sebou stopu elegance, ať jdete kamkoli, žádné úpravy nejsou potřeba. Závěrem lze říci, že Chanel č. 5 je vysoký jako jedinečný parfém. Jeho podmanivé aroma, nepřekonatelná elegance a dlouhotrvající výkon z něj dělají nejlepší vůni Chanel, která nemá konkurenci mnoha jiných na trhu. Investice do Chanel No. 5 je investice do ikonického kousku historie, který vás bude elegantně doprovázet na vaší cestě životem a zanechá stopu nadčasové elegance, ať už půjdete kamkoli. Zažijte kouzlo Chanel č. 5 a dopřejte si luxus, který může nabídnout jen tato legendární vůně. Ale nezapomeňte, některým se může zdát, že voníte jako před 100 lety, až moc klasicky, až moc jako babička!

Další recenze: Baccarat Rouge 540 od Maison Francis Kurkdjian, Naxos od Xerjoff

Scroll to Top