Recenze parfému: Baccarat Rouge 540 by Maison Francis Kurkdjian

Baccarat Rouge 540, vytvořená luxusním parfumérským domem Maison Francis Kurkdjian, je skutečně okouzlující a svůdná vůně, která zanechává trvalý dojem nejen díky své obrovské síle. Díky své znamenité směsi tónů si Baccarat Rouge 540 získala ve světě parfémů pověst moderní klasiky. Tato vůně ztělesňuje eleganci, sofistikovanost a smyslnost, takže je ideální volbou pro ty, kdo hledají charakteristickou vůni, která vyzařuje sebejistotu a svůdnost. Jedná se o nejdražší parfém z řady značky, červená etiketa se zlatými písmeny na ní dokonale podtrhuje, že tato vůně je číslem 1 v kolekci.

Úvod vůně Baccarat Rouge je symfonií květinových akordů, které silně zvýrazňují již základní tóny za ní. Tóny okamžitě uchvátí smysly a vytvoří svůdnou a lákavou auru. Jak se vůně rozvíjí, srdce odhaluje luxusní a romantický nádech. Vůně je silně postavena na základních tónech (viz pyramida parfému), což je také důvodem skvělého výkonu tohoto parfému. Základní nóta je zodpovědná za dlouhotrvající výkon a mimořádné rozptýlení do vzduchu, není divu, že siláž tohoto parfému je tak pozoruhodná.

To, co skutečně odlišuje Baccarat Rouge, je tedy jeho základní nóta, která vytváří pocit hloubky a bohatství. Důležitými složkami základní nóty jsou ethyl maltol, gurmánská molekula připomínající sladkou cukrovou vatu, jantarové tóny dodávající teplo a také dubový mech, který svým zemitým charakterem hraje důležitý kontrapunkt k ethyl maltolu.

Tato vůně má působivou výdrž, na kůži vydrží dlouhé hodiny a zanechává za sebou fascinující stopu. Dokáže být nápadná i intimní, přitahuje komplimenty a vytváří auru sofistikovanosti, aniž by přetěžovala smysly. Někdy však může být velmi těžká, pravděpodobně díky molekulám jantaru nebo podobným těžkým látkám. Je vhodná pro lidi se silnou povahou, pro hlučné osoby. Tento parfém se hodí pro muže i ženy. Na velmi hubené, plaché ženy se nehodí, protože je velmi objemný a hlasitě křičí.

Díky své univerzálnosti se dá nosit v jakémkoli ročním období nebo při jakékoli příležitosti, ať už jde o formální událost, romantickou večeři nebo neformální výlet. I když nejlépe se hodí na podzim nebo v zimě, protože dodává hřejivý kontrast k chladu venku. V létě se může hodit na večerní party, ale nehodí se do teplého počasí během dne.

Francis Kurkdjian, autor parfému Baccarat Rouge 540, odvedl skvělou práci. Konečně vytvořil pro značku těžkou vůni. To dříve chybělo, protože ostatní vůně jsou spíše průzračné a svěží ve svém stylu. Pokud jste k vůni Baccarat Rouge 540 ještě nepřivoněli, je nejvyšší čas to udělat!

Další zajímavé recenze parfémů: Kirke by Tiziana Terenzi, Elysium by Roja Parfums

Scroll to Top