Które perfumy do mnie pasują?

Wybór perfum, które pasują do Twojej osobowości i stylu, może być trudnym zadaniem. Przy tysiącach zapachów do wyboru, znalezienie odpowiedniego, odpowiadającego Twoim preferencjom, może być wyzwaniem.

Aby wybrać perfumy, które pasują do ciebie, łatwo jest zorientować się w piramidzie perfum. Perfumy składają się z trzech rodzajów nut: górnej, środkowej i bazowej. Nuty głowy są pierwszym wrażeniem zapachu i utrzymują się przez około 10-15 minut po aplikacji. Nuty środkowe, znane również jako nuty serca, pojawiają się po wyblaknięciu nut głowy i utrzymują się do 2 godzin. Nuty bazy są końcowym wrażeniem zapachu i mogą utrzymywać się przez kilka godzin. Zrozumienie różnych nut zapachowych może pomóc Ci wybrać perfumy, które pasują do Ciebie w oparciu o Twoje preferencje.

Twoja osobowość może odgrywać znaczącą rolę w rodzaju perfum, które do Ciebie pasują. Istnieje kilka typów osobowości, a każdy typ można dopasować do określonej rodziny zapachów. Na przykład, jeśli jesteś towarzyska i żądna przygód, możesz preferować perfumy z nutami cytrusowymi i kwiatowymi. Jeśli jesteś bardziej zamknięty w sobie i powściągliwy, możesz preferować perfumy z nutami piżmowymi i drzewnymi. Oto kilka rodzin zapachów i typy osobowości, do których najlepiej pasują:

Kwiatowy: najlepiej pasuje do romantycznych i kobiecych osobowości.

Cytrusy: najlepiej pasują do osobowości towarzyskich i żądnych przygód.

Orientalny: najlepiej pasuje do odważnych i egzotycznych osobowości.

Woody: Najlepiej pasuje do naturalnych i wyluzowanych osobowości.

Twój styl może również odgrywać znaczącą rolę w rodzaju perfum, które do Ciebie pasują. Twój styl ubioru, biżuteria i akcesoria mogą dać ci wyobrażenie o tym, jaki rodzaj zapachu pasowałby do twojego stylu. Na przykład, jeśli wolisz nosić eleganckie sukienki, możesz preferować kwiatowy zapach. Jeśli wolisz nosić skórzane kurtki i buty, możesz preferować zapach piżmowy lub drzewny. Oto kilka typów stylów i rodziny zapachów, do których najlepiej pasują:

Klasyczny: najlepiej pasuje do zapachów kwiatowych i aldehydowych, takich jak Chanel No. 5.

Sportowy: najlepiej pasuje do zapachów cytrusowych i wodnych/morskich.

Glamorous: najlepiej pasuje do zapachów orientalnych i gourmand.

Aby to ułatwić, powinieneś udać się do perfumerii i powąchać wszystkie bestsellery, jakie mają. Lub powąchaj najlepiej sprzedające się perfumy z każdej rodziny olfaktorów. Następnie zdecyduj, która rodzina najbardziej do Ciebie pasuje i wybierz zapach, z którym możesz się połączyć na poziomie emocjonalnym. Nieważne, czy innym się to podoba, czy nie. Musisz być zadowolony z zapachu i musisz umieć się z nim połączyć.

Scroll to Top