Který parfém mi sedí?

Vybrat parfém, který odpovídá vaší osobnosti a stylu, může být skličující úkol. S tisíci vůněmi, ze kterých si můžete vybrat, může být náročné najít tu správnou, která vyhovuje vašim preferencím.

Vybrat si parfém, který vám sedí, se snadno zorientujete na parfémové pyramidě. Parfémy se skládají ze tří typů tónů: horní, střední a základní. Horní tóny jsou prvotním dojmem vůně a trvají asi 10-15 minut po aplikaci. Střední tóny, známé také jako tóny srdce, se objeví po vyblednutí horních tónů a vydrží až 2 hodiny. Základní tóny jsou konečným dojmem vůně a mohou trvat několik hodin. Pochopení různých tónů vůně vám může pomoci vybrat parfém, který vám sedne na základě vašich preferencí.

Vaše osobnost může hrát významnou roli v typu parfému, který vám sedí. Existuje několik typů osobností a každý typ lze sladit s konkrétní rodinou vůní. Pokud jste například společenská a dobrodružná, můžete dát přednost parfému s citrusovými a květinovými tóny. Pokud jste více introvertní a rezervovaní, můžete dát přednost parfému s pižmovými a dřevitými tóny. Zde jsou některé rodiny vůní a typy osobností, pro které se nejlépe hodí:

Květinová: Nejvhodnější pro romantické a ženské osobnosti.

Citrus: Nejvhodnější pro odchozí a dobrodružné povahy.

Orientální: Nejvhodnější pro odvážné a exotické osobnosti.

Woody: Nejlépe se hodí pro přirozené a uvolněné povahy.

I váš styl může hrát významnou roli v tom, jaký typ parfému vám sedne. Váš styl oblečení, šperky a doplňky vám mohou poskytnout představu o tom, jaký typ vůně by odpovídal vašemu stylu. Pokud například dáváte přednost elegantním šatům, můžete preferovat květinovou vůni. Pokud dáváte přednost koženým bundám a botám, můžete dát přednost pižmové nebo dřevité vůni. Zde jsou některé typy stylů a rodiny vůní, pro které se nejlépe hodí:

Classic: Nejvhodnější pro květinové a aldehydové vůně jako Chanel No. 5.

Sportovní: Nejvhodnější pro citrusové a vodní/mořské vůně.

Glamorous: Nejvhodnější pro orientální a gurmánské vůně.

Aby to bylo jednoduché, měli byste zajít do parfumerie a přivonět ke všem nejlepším prodejcům, které mají. Nebo přičichněte k nejprodávanějším parfémům z každé čichové rodiny. Pak se rozhodněte, která rodina vám vyhovuje nejvíce, a vyberte si vůni, se kterou se můžete spojit na emocionální úrovni. Je jedno, jestli se to ostatním líbí nebo ne. Musíte být s vůní spokojeni a musíte se s ní umět spojit.

Scroll to Top