Co je Iso E Super?

Co je Iso E Super?

Iso E Super je syntetická molekula, která patří do rodiny molekul známých jako ambra, což je voskovitá, našedlá látka, která vzniká v trávicím systému vorvaně. Ambra je vysoce ceněná v parfémovém průmyslu, ale kvůli její vzácnosti a etickým obavám byly vyvinuty syntetické alternativy, jako je Ambroxan.

Iso E Super byl poprvé syntetizován společností International Flavors & Fragrances (IFF) v roce 1973 jako součást jejich pokračujícího výzkumu nových molekul vůní. Je to čirá, bezbarvá kapalina s mírně sladkou, dřevitou a jantarovou vůní. Iso E Super se běžně používá jako fixátor ve vůních, což znamená, že pomáhá prodloužit vůni ostatních vonných tónů a zabraňuje jejich příliš rychlému odpařování. Zajímavé je, že někteří nejsou schopni molekulu cítit vůbec, jiní ji cítí, ale v jiné dny ne. A někteří to cítí velmi dobře.

Proč je Iso E Super tak populární?

Iso E Super se stal oblíbenou složkou mnoha vůní kvůli svým jedinečným vlastnostem a kvůli humbuku Escentric Molecules. Sám o sobě má velmi jemnou vůni, což znamená, že jej lze použít ve vůních, aniž by přehlušil ostatní vonné tóny, přičemž má rozjasňující účinek. Iso E Super má pozoruhodnou schopnost vylepšit a zesílit další tóny vůní, učinit je výraznějšími a nechat je zazářit v jiném světle.

Jak funguje Iso E Super?

Iso E Super funguje na základě interakce s čichovými receptory v nose. Tyto receptory jsou zodpovědné za detekci různých vonných tónů a za přenos signálů do mozku, kde jsou interpretovány jako vůně. Předpokládá se, že molekula se váže na feromonové receptory a vyvolává účinky podobné feromonům. Díky tomu je látka velmi oblíbená mezi milovníky parfémů.

Na parfémové scéně se kolem vůní Iso E Super a Hedion objevují ty nejdivočejší mýty, fámy a legendy. Jsou považováni za krále svádění a víra v ně je tak velká, že se Iso E Super prodává dokonce v čisté formě (Escentric Molecules Molecule 01), nebo v parfémech je látka vysoce koncentrovaná (např. Rêves Sucrés od Pro Fragrantia). Iso E Super prý dokonce zesiluje vlastní tělesný pach, který má mít navíc přitahující účinek.

Vliv feromonů na člověka se zdá být velmi komplikovanou záležitostí, věda je stále totálně v plenkách. Zda jednotlivé vůně mohou mít feromonový účinek není zatím prokázáno, ale také nelze vyloučit. Od zvířat víme, že feromonové signály jsou sdělovány jak jednotlivými látkami, tak kombinací látek. Mnoho zůstává zapsáno ve hvězdách. Jediná věc, která je jasná, je, že mnozí věří v sílu super molekul.

Scroll to Top