7 perfum, które musisz znać!

Perfumy mogą sprawić, że poczujemy się pewnie, seksownie, a nawet przywołują wspomnienia o ludziach i miejscach. Jednak przy tak wielu perfumach na rynku może być przytłaczająca wiedza, które wybrać. Oto 7 perfum, które na pewno powinieneś znać, ponieważ od dziesięcioleci odnoszą duże sukcesy na rynku.

Chanel No. 5

Pierwszy na naszej liście jest Chanel No. 5. Ten kultowy zapach jest podstawą przemysłu perfumeryjnego od ponad 100 lat. Został stworzony w 1921 roku przez legendarnego perfumiarza Ernesta Beaux na prośbę samej Coco Chanel. Chanel No. 5 był pierwszym zapachem, który zawierał wysokie stężenie aldehydów, co nadało mu wyjątkowy i niezapomniany zapach.

Dior J’adore

Dior J’adore to kolejny klasyczny zapach, który przetrwał próbę czasu. Został wprowadzony po raz pierwszy w 1999 roku i od tego czasu stał się ulubieńcem entuzjastów perfum. Ten zapach został stworzony przez perfumiarza Calice Becker, który później stworzył wiele perfum Kilian. Dior J’adore to kwiatowy zapach, który pasuje wielu kobietom, ponieważ jest gładki i przyjemny w zapachu.

Yves Saint Laurent Black Opium

Yves Saint Laurent Black Opium to nowoczesny i ostry zapach, który szybko stał się ulubieńcem entuzjastów perfum. Został po raz pierwszy wprowadzony w 2014 roku i jest znany ze swojego odważnego charakteru z dobrze wyczuwalnym aromatem kawy, który jest dość rzadki w perfumach głównego nurtu. Jest to zapach typu gourmand.

Creed Aventus

Oto jest, ostateczna personifikacja mężczyzny! Aventus został wprowadzony na rynek w 2010 roku. To zapach, który emanuje pewnością siebie, wyrafinowaniem i stuprocentową męskością. Ma cytrusowy, ananasowy początek i wkrótce uwolnił swoją ciężką, męską nutę bazową, w której dominują nuty bursztynu z nutą drewna.

Davidoff Cool Water

Davidoff Cool Water to klasyczny męski zapach, który istnieje na rynku od 1988 roku. Został stworzony przez perfumiarza Pierre’a Bourdona i znany jest ze świeżego i wodnego zapachu. Szwajcarski zapach jako pierwszy wprowadził nową olfaktoryczną rodzinę nut morskich. Jego sukces był tak ogromny, że wiele marek kosmetyków zaczęło go kopiować i wypuściło podobnie pachnące płyny po goleniu i dezodoranty. To idealne perfumy do noszenia w ciągu dnia lub na niezobowiązujące wyjścia.

Dior Fahrenheit

Dior Fahrenheit to klasyczny męski zapach, który został wprowadzony po raz pierwszy w 1988 roku. Znany jest z ciepłego i drzewnego, lekko aromatycznego, korzennego zapachu. To idealny strój wieczorowy dla mężczyzn, którzy nie chcą być zbyt wysportowani. To swobodny zapach z klasą.

Dior Poison

Dior Poison to klasyczny damski zapach, który istnieje na rynku od 1985 roku. Znany jest ze swojego mocnego i uwodzicielskiego zapachu, bogatego i odurzającego, dla niektórych może być zbyt mocnego.

Scroll to Top