7 parfémů, které musíte znát!

Parfémy v nás mohou působit sebevědomě, sexy a dokonce nám mohou vyvolat vzpomínky na lidi a místa. S tolika parfémy na trhu však může být zdrcující vědět, které si vybrat. Zde je 7 parfémů, které byste rozhodně měli znát, protože jsou na trhu již desítky let velmi úspěšné.

Chanel No. 5

První na našem seznamu je Chanel No. 5. Tato ikonická vůně je základem parfémového průmyslu již více než 100 let. Byl vytvořen v roce 1921 legendárním parfumérem Ernestem Beauxem na žádost samotné Coco Chanel. Chanel No. 5 byl prvním parfémem, který se vyznačoval vysokou koncentrací aldehydů, díky čemuž získal jedinečnou a nezapomenutelnou vůni.

Dior J’adore

Dior J’adore je další klasická vůně, která obstála ve zkoušce času. Poprvé byl představen v roce 1999 a od té doby se stal oblíbeným mezi parfémovými nadšenci. Tuto vůni vytvořil parfumér Calice Becker, který později vytvořil mnoho parfémů Kilian. Dior J’adore je květinová vůně a padne mnoha ženám, protože je hladce zaoblená a příjemně voní.

Yves Saint Laurent Black Opium

Yves Saint Laurent Black Opium je moderní a nervózní vůně, která se rychle stala oblíbenou mezi nadšenci parfémů. Poprvé byl představen v roce 2014 a je známý pro svůj odvážný charakter s dobře vnímatelným kávovým aroma, které je v běžných parfémech poměrně vzácné. Jedná se o vůni gurmánského typu.

Creed Aventus

Tady to je, konečná personifikace muže! Aventus byl představen v roce 2010. Je to vůně, která vyzařuje sebevědomí, sofistikovanost a stoprocentní mužnost. Má citrusový, ananasový začátek a brzy rozpoutal svůj těžký, mužský základní tón, kterému dominují především ambrové tóny s nádechem dřeva.

Davidoff Cool Water

Davidoff Cool Water je klasická pánská vůně, která je na trhu již od roku 1988. Vytvořil ji parfumér Pierre Bourdon a je známá svou svěží a vodní vůní. Švýcarská vůně byla první, která představila novou čichovou rodinu mořských tónů. Jeho úspěch byl tak obrovský, že ho mnoho značek toaletních potřeb začalo kopírovat a uvolňovalo vody po holení a deodoranty vonící podobně. Je to perfektní parfém pro denní nošení nebo běžné výlety.

Dior Fahrenheit

Dior Fahrenheit je klasická pánská vůně, která byla poprvé představena v roce 1988. Je známá svou hřejivou a dřevitou, lehce aromatickou, kořeněnou vůní. Je to perfektní večerní oblečení pro muže, kteří nechtějí být příliš sportovní. Je to neformální vůně s třídou.

Dior Poison

Dior Poison je klasická dámská vůně, která je na trhu již od roku 1985. Je známá svou silnou a svůdnou vůní, bohatou a omamnou, pro někoho možná až příliš silnou.

Scroll to Top